admin 23 sierpnia, 2018

Super dieta odchudzająca, czy też skuteczna dieta w miesiąc – któż z nas nie słyszał tych pięknie brzmiących haseł? Wypowiadając walkę nadprogramowym kilogramom, każdy z nas chciałby znaleźć magiczną metodę, która w szybki i łatwy sposób pozwoliłaby spełnić marzenia o smukłej sylwetce. Dlatego bardzo często ulegamy różnym wpływom, decydując się na rozpoczęcie diety, która podobno pomoże nam schudnąć, tym samym zapominając, że pojęcia szybka i skuteczna dieta wzajemnie się wykluczają. Redukcja masy ciała to długotrwały proces, w którym zdrowe odżywianie powinno łączyć się z aktywnością fizyczną. Zastosowanie tych zasad to jedyna skuteczna i bezpieczna „dieta odchudzająca”, która rzeczywiście pomoże nam pozbyć się zbędnych kilogramów. Jak powinna wyglądać bezpieczna dieta?

Odchudzanie zdrowe i bezpieczne

Najlepsza dieta na szybkie odchudzanie – to określenie, z którym często można się spotkać w kolorowej prasie lub Internecie. Warto jednak uświadomić sobie, że diety odchudzające i skuteczność ich stosowania nie zawsze są takie same i nie zawsze wiążą się z rzeczywistymi korzyściami dla naszego zdrowia. Bardzo często bowiem po zaprzestaniu stosowania, większości z nich waga wraca do punktu wyjściowego, a zdarza się, że nawet wzrasta. Poza tym znaczne ograniczanie spożywania kalorii, przy równoczesnej monotonii posiłków występującej w przypadku niektórych diet, niestety mocno zakłóca prawidłowe funkcjonowanie organizmu, często powodując niebezpieczne dla zdrowia konsekwencje (1).

Alternatywą są diety bezpieczne i skuteczne, opracowywane przez dietetyków w oparciu o indywidualne potrzeby organizmu. Są one zbilansowane i różnorodne. Produkty wykorzystywane podczas przygotowywania kolejnych posiłków są dobierane tak, aby dostarczały potrzebnej dawki witamin i składników odżywczych. Taka dieta, zdrowa i skuteczna zarazem, połączona z przestrzeganiem zasad zdrowego odżywania (regularność spożywania posiłków, unikanie produktów zakazanych, dostarczanie odpowiedniej ilości wody) oraz aktywnością fizyczną to sprawdzony przepis na sukces w zakresie odchudzania (2).

  1. Milczarek A. Zdrowe sposoby na odchudzanie – porady dietetyka. https://www.medme.pl/artykuly/zdrowe-sposoby-na-odchudzanie-porady-dietetyka,34835.html Data dostępu: 13.05.2017
  1. Szyszkowska B. Podstawowe zasady zdrowego odżywiania. http://zagielmed.pl/podstawowe-zasady-zdrowego-odzywiania/ Data dostępu: 13.05.2017

Leave a comment.

Your email address will not be published. Required fields are marked*