admin 20 października, 2017

Ziemia okrzemkowa jest obecnie coraz bardziej popularnym produktem – przede wszystkim słyszy się o jej cennych właściwościach leczniczych oraz kosmetycznych. W medycynie naturalnej jest obecna od bardzo dawna i stanowi źródło wielu cennych minerałów. Oprócz tego ziemia okrzemkowa posiada bardzo szerokie zastosowanie w przemyśle oraz przy procesach produkcyjnych – na przykład do wyrobu farb i lakierów, dynamitu, a także jako środek dezynfekcyjny, owadobójczy czy bielący.

Właściwości ziemi okrzemkowej spożywczej

Regularne spożywanie niewielkiej ilości tak zwanej spożywczej ziemi okrzemkowej ma bardzo wiele zalet dla zdrowia oraz funkcjonowania całego organizmu. Ze względu na bardzo dużą zawartość krzemionki, ziemia okrzemkowa jest bardzo cennym źródłem naturalnego krzemu dla organizmu. jest on niezmiernie ważnym mikroelementem do budowy i wzmocnienia nie tylko kości, ale również ścięgien i naczyń krwionośnych.

Oprócz tego właściwości ziemi okrzemkowej spożywczej przedstawiają się następująco:

  • wzmacnia zęby, skórę, włosy i paznokcie,
  • korzystnie wpływa na pracę serca oraz poziom cholesterolu we krwi,
  • jest dobrym źródłem wapnia, sód, magnezu oraz innych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu mikroelementów,
  • wspomaga oczyszczanie organizmu z metali ciężkich,
  • działa bakteriobójczo i wspomaga proces usuwania pasożytów z organizmu (zarówno ludzkiego, jak również zwierząt domowych).

Decydując się na spożywanie ziemi okrzemkowej warto pamiętać, żeby stosować jedynie spożywczą ziemię okrzemkową – jest to gwarancja bezpieczeństwa oraz braku jej szkodliwości. Zapewnia to także dużą efektywność kuracji.

Inne właściwości ziemi okrzemkowej

Ziemia okrzemkowa jest bardzo szeroko wykorzystywana w kosmetyce. Może stanowić idealną bazę do wielu zabiegów pielęgnacyjnych, wykonywanych w domowym zaciszu. W tym celu można swobodnie używać spożywczą ziemię okrzemkową – w niektórych miejscach i sklepach można również kupić typowo kosmetyczną jej wersję.

Ziemia okrzemkowa świetnie usuwa martwe komórki ze skóry, dlatego też jest często stosowana jako naturalny peeling. Można ją stosować w połączeniu z  jogurtem, a także w mieszance z innym produktem bazowym – warto zwrócić uwagę, że jest dość „ostra”, więc stosowanie jej samodzielnie może powodować podrażnienie skóry oraz zadrapania. Oprócz peelingu (twarzy bądź całego ciała) ziemia okrzemkowa świetnie sprawdza się jako dodatek do własnoręcznie wykonywanych maseczek na twarz – na przykład jako dodatek do różnego rodzaju glinek.

Leave a comment.

Your email address will not be published. Required fields are marked*