admin 3 listopada, 2017

Jeśli chce się naprawdę schudnąć, trzeba wiedzieć, że jedynym sposobem zapewnienia zdrowego postępu i trwałego sukcesu jest zmiana sposobu jedzenia i zwiększenie poziomu aktywności. Istnieje jednak wiele ziół, które mogą pomóc w walce z nadmiernymi kilogramami, przyspieszając spalanie tłuszczu lub łaknienie. Te pięć ziół może przyspieszyć naturalną zdolność organizmu do bezpiecznego i skutecznego usuwania tkanki tłuszczowej.

Top 5 ziół na odchudzanie

Hoodia Gordonii

Hoodia Gordonii znacznie zyskała na popularności kilka lat temu, kiedy to jej dobroczynne właściwości stały się bardziej znane ogółowi społeczeństwa. Teraz opinie się unormowały, ale czysta Hoodia Gordonii nadal jest poważnym wsparciem i skuteczną pomocą przy odchudzaniu. Używane przez myśliwych w pustynnych regionach Afryki, zioło pomaga zmniejszyć łaknienie i pozwala obniżyć kalorie bez poczucia ograniczania posiłków. Ponieważ istnieje wiele produktów odchudzających, które szczycą się nazwą Hoodia Gordonii, należy upewnić się, że nabywa się oryginalny produkt.

Zioła Damiana

Damiana jest dzikim krzewem pochodzącym z Indii Zachodnich, Meksyku i Ameryki Środkowej. Ma wiele zastosowań, szczególnie, jako pomoc przy odchudzaniu. Może to być spowodowane jego wpływem na układ trawienny, czasami działając wspomagająco na prawidłowe wypróżnienia, niwelując zaparcia. Takie właściwości wpływają na późniejszą utratę masy wody. Jednakże jedno badanie wykazało, że w połączeniu z innymi ziołami, Damiana pomogła opóźnić opróżnianie żołądka, co dawało poczucie pełności przez dłuższy czas po jedzeniu.

Gurmar (Gymnema)

Gurmar jest ziołem pochodzącym z Afryki, używanym od stuleci w medycynie ajurwedyjskiej. Mówi się, że wyrównuje poziom cukru we krwi. Mówi się, również, że blokuje wchłanianie cukru i powstrzymuje łaknienie cukru, co jest głównym czynnikiem wpływającym na problemy z wagą niektórych ludzi.

Kelp (listownicowce)

Kelp jest bogaty w jod, substancję, która może pomóc w utracie wagi. Znaczny niedobór jodu może prowadzić do niedoczynności tarczycy – stanu związanego z przyrostem masy ciała. Oprócz pomagania w utracie wagi, kelp pomaga regulować funkcje tarczycy.

Zielona kawa ziarnista

W przeciwieństwie do tego, co się potocznie myśli, korzyści związane z utratą wagi z zielonego ziarna kawy nie pochodzą z kofeiny i nie jest to środek pobudzający. Wydaje się, że naturalny związek w zielonych ziarnach kawy, kwasie chlorogenowym, zwiększa wchłanianie tłuszczu i zapobiega przybieraniu na wadze. Badanie ekstraktu zielonych ziaren kawy wykazało, że osoby spożywające je straciły średnio 9 kilogramów w okresie 12 tygodni.

Gdzie znaleźć te zioła

Jedynym prawdziwym kluczem do utraty wagi jest odpowiednia dieta i ćwiczenia fizyczne. Jednak zioła mogą pomóc w uzupełnieniu ogólnego zdrowego stylu życia. Niektóre z tych ziół są dość powszechne, można nawet znaleźć je w lokalnym sklepie spożywczym. W przypadku innych osób może być potrzebny specjalistyczny sklep ze zdrową żywnością lub zaufany sklep internetowy. W najlepszym przypadku można nawet znaleźć wszystkie te zioła w jednym wygodnym zestawie.

Leave a comment.

Your email address will not be published. Required fields are marked*