admin 21 lutego, 2019

XXI wiek to czas doskonałości, piękna i pełnej estetyki. Medycyna estetyczna i kosmetologia stały się naszymi sprzymierzeńcami w walce o te cechy, a wśród najpopularniejszych zabiegów znajduje się depilacja laserowa. Gładka skóra pozbawiona zbędnego owłosienia stała się nie tylko naszą wizytówką, ale również wymaganiem naszych czasów. Zabieg stał się popularny przynajmniej z kilku względów, o których dowiesz się z poniższych kompleksowych informacji.

Kto powinien skorzystać z serii zabiegów depilacji laserowej?

Depilacja laserowa daje komfort fizyczny i psychiczny. Dla kogo zabieg będzie najlepszym rozwiązaniem w walce z nadmiernym owłosieniem? Szczególnie dla tych, którzy po usuwaniu włosów metodami tradycyjnymi takimi jak maszynka czy depilator elektryczny mają do czynienia z nieprzyjemnymi powikłaniami w postaci, jakim jest na przykład zapalenie mieszków włosowych. Jest to przypadłość niezwykle bolesna, a wrastające włoski potrafią przysporzyć wielu problemów nawet w postaci bolesnych ran i zmian skórnych w obrębie depilowanego obszaru ciała.

Również osoby, dla których doskonałe samopoczucie jest priorytetem, cenią sobie tego typu zabiegi ze względu na ich trwałość i najwyższą skuteczność. Dla wielu z nas depilacja tradycyjna zajmuje zbyt wiele czasu – również w tym przypadku depilacja laserowa jest doskonałym rozwiązaniem ponieważ po serii zabiegów zapominamy o konieczności wykonywania czynności związanych z usuwaniem włosów z danej partii ciała.

Depilacja laserowa – przeciwwskazania

Przeprowadzenie zabiegu powinno być poprzedzone zebraniem najważniejszych informacji o osobie, która zamierza poddać się procesowi usuwania owłosienia. Istnieją następujące przeciwwskazania do przeprowadzenia tego typu depilacji:

  • nadmierna opalenizna oraz stosowanie samoopalaczy
  • przyjmowanie leków, które są światłouczulające (przykładowo leki przeciwdepresyjne i zwalczające trądzik),
  • ciąża i karmienie piersią,
  • choroba nowotworowa,
  • infekcje zarówno bakteryjne, jak i grzybicze oraz wirusowe w partii ciała, gdzie zabieg miałby być wykonywany,
  • stosowanie tabletek doustnych zawierających betakaroten.

Pamiętać też należy, że zabieg jakim jest depilacja laserowa działa najlepiej na czarne i brązowe włosy. Jeżeli chcemy usunąć włosy rude, blond lub siwe, musimy pamiętać, że będziemy potrzebować większej niż standardowa liczba zabiegów zwalczających 100% niechcianego owłosienia w konkretnej partii ciała.

Przygotowanie do zabiegu

Podczas konsultacji przedzabiegowej warto wymienić wszystkie choroby przewlekłe, na które cierpimy oraz wszystkie leki i suplementy, jakie obecnie przyjmujemy. Istotne jest również to, że nadmierna opalenizna, ciąża, liczne przebarwienia na skórze, przyjmowanie leków z grupy retinoidów czy niedawno przebyte zabiegi chirurgiczne są przeciwwskazaniem do wykonania serii zabiegów laserem.

Dzień przed zabiegiem skóra powinna zostać bardzo dokładnie ogolona, natomiast już aż miesiąc przed zabiegiem powinniśmy zrezygnować z używania wosku, kremu do depilacji, depilatora elektrycznego i pęsety w obrębie rejonu ciała, który będzie poddany laseroterapii.

Bardzo ważne jest również to, aby 3 tygodnie przed planowanym zabiegiem odstawić wszelkie suplementy i zioła mające działanie fototoksyczne oraz fotouczulające, takie jak na przykład dziurawiec czy nagietek.

Depilacja laserowa – boli?

Większość kobiet, które chcą poddać się działaniu lasera zadaje sobie pytanie czy depilacja laserowa boli. Właśnie to pytanie zadaliśmy specjaliście.

Depilacja laserowa nie boli. Mogę to powiedzieć jednoznacznie. Jednak osoby, które mają bardzo niski próg bólu mogą odczuwać pewnego rodzaju dyskomfort, szczególnie gdy w grę wchodzi depilacja laserowa bikini czy też depilacja laserowa pach ze względu na wysokie unerwienie i cienką skórę w obrębie tych partii ciała.– powiedziała Julia Krajewska, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

Również osoby, które poddały się serii zabiegów potwierdzają zdanie specjalisty. Nawet panie, które posiadają wspomniany niski próg bólu uważają, że warto było się poddać serii zabiegów nie tylko ze względu na wygodę i trwałość laseroterapii, ale również ze względu na estetykę, higienę i komfort zarówno fizyczny, jak i psychiczny. Warto wspomnieć, że laser do depilacji Vectus jest niezwykle skuteczny, co potwierdzają pacjenci na całym świecie.

Kiedy rozpocząć depilację laserem?

Wszelkie wytyczne specjalistów w zakresie depilacji laserowej stanowią, że proces tego typu depilacji warto rozpocząć w miesiącach, w których nasza skóra nie jest nadmiernie eksponowana na działanie promieni słonecznych. Pamiętajmy, że nadmierna opalenizna to bezwzględne przeciwwskazanie do przeprowadzenia depilacji laserowej.

Co się dzieje podczas zabiegu?

W pierwszej kolejności konieczne jest poinformowanie personelu o ewentualnych chorobach oraz o o obecnie przyjmowanych lekach i suplementach diety. Następnie przeprowadzona zostanie tak zwana próba laserowa na niewielkim obszarze naszego ciała. Specjalista musi sprawdzić czy nasza skóra nie zareaguje nadwrażliwie na działanie lasera. Po zabiegu depilowany obszar zostanie posmarowany specjalnym łagodzącym kremem. Dostaniemy również zalecenia dotyczące pielęgnacji skóry w zaciszu domowym.

Pielęgnacja skóry po depilacji laserowej

Depilowany obszar ciała może pozostać nieco podrażniony, zaczerwieniony i obrzęknięty przez okres dwóch, trzech dni po wykonanym zabiegu. W tym czasie skóra powinna być smarowana ogólnodostępnymi preparatami łagodzącymi typu Bepanthen czy Alantan. Przez jakiś czas powinniśmy zrezygnować również z korzystania z dobrodziejstw sauny i basenu, a gorące kąpiele warto zostawić na nieco późniejszy czas. Opalanie oraz używanie kremów samoopalający również nie wchodzi w grę. Jeżeli mamy do czynienia z miesiącami, w których depilowany obszar narażony jest na ciągłe działanie promieni słonecznych, powinniśmy używać kremów z jak najwyższym filtrem UVA.

Depilacja laserem Vectus to aż 95% skuteczności. Trwałość zabiegu oraz komfort i wygoda to tylko niektóre z atutów tej nowoczesnej metody depilacji. Z roku na rok rosnąca popularność zabiegów tego typu sprawia, że stają się one coraz bardziej dostępne, a także coraz tańsze, co działa stymulująco na rzeszę kobiet zmagających się z koniecznością codziennej depilacji ciała, która pochłania mnóstwo czasu i energii każdego dnia.

Leave a comment.

Your email address will not be published. Required fields are marked*