admin 1 listopada, 2017

Profesjonalny fotograf  ślubny, niezależnie od tego, jaki aktualnie panuje sezon – ma ręce pełne roboty. Często zdarza się, że wzięci fotografowie ślubni mają grafiki zapełnione wiele tygodni lub miesięcy naprzód. Na taki luksus pozwolić sobie mogą wyłącznie wykwalifikowani specjaliści w branży fotograficznej. Praca w roli fotografa ślubnego niesie ze sobą wiele korzyści. Do najważniejszych zaliczymy:

  • brak etatu, najczęściej własna działalność gospodarcza lub fotografowanie hobbystyczne
  • możliwość zabawy na weselu
  • nieustanny rozwój artystyczny
  • możliwość poznawania miejsc, plenerów, nowych ludzi, stałe poszerzanie kontaktów
  • praca głównie weekendowa, dobrze płatna

Tak jak wszystko, praca fotografa ślubnego może nieść ze sobą pewne minusy i niedogodności. Należą do nich:

  • nieregularne wpływy finansowe
  • stres przy szukaniu kolejnych zleceń na sesje
  • duża konkurencja na rynku
  • zajęta większość weekendów
  • brak stałej umowy o pracę, umowy najczęściej „śmieciowe”

Fotograf ślubny – zawód z pasją!

Nowoczesna fotografia ślubna może zostać wykonana nie tylko przez wykształconego fotografa z odpowiednimi kwalifikacjami. Często zdarza się, że hobbyści robią dużo lepsze zdjęcia od fotografii twórców, którzy mogą się pochwalić dyplomami ukończonych studiów o kierunkach artystycznych oraz kursów. Liczy się doświadczenie oraz technika. Fotograf z obyciem będzie potrafił w odpowiedni sposób przedstawić na zdjęciach każdy detal, nie tylko suknie ślubne, ale całą otoczkę, także krajobraz. Atmosfera ślubu czy wesela ma ogromne znaczenie dla znaczenia zdjęć. Jeśli na ślubie jest smutny klimat, dość prawdopodobne, że zdjęcia uchwycą właśnie tą aurę. Dobry fotograf potrafi sprawić, że przez gąszcz smutku na fotografiach przebijać będzie światło i nieco optymizmu. Na szczególne życzenie Pani Młodej wybrany fotograf może odwiedzić jeszcze przed weselem salon ślubny, by tam przygotować osobną sesję „przygotowawczą”. Dziś bowiem liczą się nie tylko zdjęcia z samej imprezy, ale także fotografie przedstawiające wszystkie etapy przygotowawcze.

Zdjęcia ze ślubu po latach

Dobrze wykonana fotografia ślubna obroni się nawet po wielu latach. Przykładem takich zdjęć są choćby fotografie ślubne naszych dziadków. Przecież wykonane zostały nierzadko ponad pół wieku temu, a wciąż zachwycają, będąc przy tym autentycznym świadectwem epoki, która już nie powróci. Pozostaje mieć nadzieję, że współczesne, cyfrowe zdjęcia za kilkadziesiąt lat będą obserwowane z podobnym podziwem!

 

Leave a comment.

Your email address will not be published. Required fields are marked*