admin 29 października, 2017

Laser, czyli przełom w kosmetologii

Wraz z pojawieniem się technologii laserowych, wiele zabiegów kosmetycznych można przeprowadzić o wiele łatwiej. Depilacja laserowa to jedno z najszybszych i najlepszych sposób na pozbycie się niechcianych włosów. Wystarczy tylko kilka sesji, które usuną włosy wraz z cebulkami i pozwolą cieszyć się gładkim ciałem już na zawsze. Dotyczy to praktycznie każdego miejsca na twarzy i ciele. Nic jednak nie może być w pełni idealne, dlatego przeanalizujmy plusy i minusy używania depilatora laserowego.

Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem depilatora laserowego?

Pod wpływem działania promieni lasera, przechodzącego po całej długości włosa, tkanki zawierające melaninę zaczynają się nagrzewać, po czym następuje wypadnięcie całego włosa wraz z cebulką. Zarówno pierwszy, jak i każdy z kolejnych impulsów depilatora laserowego, przy profesjonalnym używaniu są bezpieczne dla skóry i nie powodują jej uszkodzenia. Skóra nagrzewa się tylko minimalnie i szybko się schładza.

Depilator laserowy pozwala usunąć nie tylko te włosy, które są widoczne na powierzchni skóry (to znaczy takie, które są w fazie aktywnego wzrostu), ale też te, które są schowane w cebulkach. Te drugie trudniej usunąć, dlatego nie wszystkie wypadają przy pierwszym czy drugim zabiegu. Z tego też powodu zalecane jest umówienie się od razu na kilka wizyt, które pozwolą całkowicie pozbyć się owłosienia z wybranego miejsca.

Plusy depilacji laserowej

  • Korzystanie z depilatora laserowego nie powoduje bólu. Podczas całej procedury mogą być wyczuwalne tylko delikatne ukłucia, nie jest to jednak nic trudnego do wytrzymania i nie powinno nikogo zniechęcić.
  • Brak uszkodzenia skóry, brak blizn po przeprowadzonym zabiegu.
  • Długotrwały efekt po ukończeniu kilku zabiegów (nawet do 6 lat), a w przypadku idealnego kontrastu skóry i włosów (jasny-ciemny) – pozbycie się włosów na zawsze.
  • Zabiegi nie są długie i uciążliwe, zajmują ok.10-15 minut w zależności od partii ciała.

Minusy korzystania z depilatora laserowego

Jak każdy zabieg, także ten laserowej depilacji ma swoje wady. Warto wiedzieć o nich zanim zdecydujemy się na wykupienie całego pakietu zabiegów. Podstawowym minusem przy używaniu depilatora laserowego jest obowiązkowy kontrast między kolorem skóry a kolorem włosów. Jest to spowodowane faktem, iż to zawarta we włosach melanina ma być poddawana zabiegowi wypadania, nie zaś ta ze skóry. Posiadaczki ciemnej skóry i ciemnych włosów lub jasnej skóry i jasnych włosów nie będą mogły korzystać z tej metody pozbywania się zbędnego owłosienia – efektu nie będzie wcale, albo będzie prawie niezauważalny.

Kolejnym minusem jest oczywiście koszt wszystkich zabiegów. Bo jeśli jeden jeden zabieg nie wydaje się być jeszcze tak dużym wydatkiem, to już po zsumowaniu wszystkich potrzebnych do usunięcia włosów, mogą skutecznie zniechęcić niektórych do skorzystania z tej formy depilacji.

Leave a comment.

Your email address will not be published. Required fields are marked*