admin 5 lutego, 2018

5 maja 1970 r. Kobieta poświęciła swoje życie sprawie ludzkości i wreszcie znalazła ścieżkę, która prowadzi do odblokowania duchowych bram ludzkości. Historia życia Mataji opisywała wrodzone przebudzenie ze swojej pierwotnej energii. Uświadomiła sobie, że musi podzielić się swoim surrealistycznym doświadczeniem ze wszystkimi, którzy szukają prawdy i duchowego przebudzenia. Słuchała krzyku swojej duszy i szerzyła słowo o Sahaja Yodze, podróżując daleko i szeroko. Jej wolne kazania przynosiły korzyść wielu ludziom, którzy starali się szukać szczęścia i pokoju.

Czym jest medytacja Sahaja yogi? Medytacja Sahaja Yogi jest techniką, która może przynieść wrodzone przebudzenie prowadzące do samorealizacji. Słowo Sahaja ma dwie konotacje. Jednym ze znaczeń jest „spontaniczny”, a drugi oznacza „rodzi się z tobą”. Zwykle jest to forma energii, która płynie w tobie. Joga oznacza także zjednoczenie razem. Tak więc SahajaYoga przybliża cię do twojego wnętrza.

Kiedy siły kundalini się integrują? Właśnie wtedy, gdy indywidualna świadomość jednoczy się ze zbiorową świadomością. Integracja sił kundalini łączy pokój i równowagę wewnątrz jednostek.
Początek medytacji Sahaja Yogi

Mataji w piękny sposób wyjaśnia istotę medytacji Sahaja Yogi, pomaga rozkwitnąć duszy, tak jak kiełkują nasiona i kwitnie kwiat. Jesteśmy świadkami jego magii, ale trudno nam rozszyfrować tajemnicę tego wydarzenia. Wiemy, że cud ma miejsce z powodu wszechogarniającej mocy Boskiej miłości. Boska miłość również jest w nas, musimy tylko ją wykorzystać i dowiedzieć się, w jaki sposób ona płynie w nas.

Połączenie można wykonać tylko za pomocą sieci. Kiedy uda nam się nawiązać to połączenie, będziemy świadkami piękna i potencjału dynamicznego wyniku. Ten wynik jest dynamiczny, a nie mentalny, musimy to zrozumieć.

medytacja

Medytacja Sahaja Yogi emanuje z samorealizacji, gdy dążysz do osiągnięcia aspiracji lub odległych celów; są szanse na rozczarowanie, a Guru ma pod sobą grupę uczniów, którzy zazwyczaj trenują, oczyszczają swoje wewnętrzne ja, a także zmuszeni są do przejścia przez proces wzrostu w życiu.

W dzisiejszych czasach sytuacja uległa zmianie; zamiast szukać guru, Mataji nazywa to czasem kwitnienia, w którym ludzie próbują być własnymi guru, gdy zaczynają odnajdywać swoją spontaniczność przez całą drogę samorealizacji. Znalazła metodę, aby to zrobić.

Ta forma jogi nie wymaga instruktora. Chodzi raczej o podróż własną i świadomość własnego wnętrza za pomocą zarówno medytacji, jak i Jogi Kundalini.
Jak robić medytację Sahaja Yogi

Pierwszy krok w Sahaja Yodze wymaga medytacji Kundalini za każdym razem, gdy medytujesz. Musisz podążać za pewnymi podstawowymi twierdzeniami, aby podnieść Kundalini. Afirmacje można uzyskać, patrząc na zdjęcie Shri Mataji Nirmala Devi lub nie patrząc na jej zdjęcie. To zależy od indywidualnych preferencji.

Aby rozpocząć medytację Sahaja Yoga, musisz usiąść w wygodnej pozycji na podłodze i delikatnie zamknąć oczy. Procedura obejmuje dziewięciostopniową afirmację, każdy krok wymaga od ciebie różnych umieszczeń dłoni na ciele. W ten sposób możesz przeprowadzić całą procedurę,

pranayama-i-yoga

Połóż prawą rękę na sercu i zadaj to sobie: „Matko, czy jestem duchem?”
W następnym kroku musisz obniżyć rękę do płuc i zadać sobie pytanie: „Mamo, czy ja, mój własny mistrz?”
W następnym kroku opuścisz rękę do biodra i zapytasz: „Matko, proszę, daj mi czystą wiedzę”.
Podnieś rękę aż do płuc i powiedz: „Mamo, jestem swoim własnym mistrzem”.
Podnieście ją do serca i powiedzcie: „Matko, jestem duchem”.
Zbliż ręce do karku i powiedz: „Mamo, nie jestem winna”.
Podnieście ręce do czoła i powiedzcie: „Matko, wybaczam wszystkim”.
Używaj rąk, podnieś go do tyłu głowy i powiedz: „Mamo, proszę, wybacz mi moje krzywdy”.
Połóż dłonie na czubku głowy i powiedz: „Matko, proszę, daj mi moją samorealizację”.

Jak działa medytacja Sahaja Yogi?

Wewnątrz naszego systemu doświadczamy spontanicznego przebudzenia. Ta wiedza o wzajemnym przepływie energii, która reguluje nasze istnienie, była najlepiej strzeżoną tajemnicą przez stulecia.

Centralne centrum składa się z siedmiu głównych centrów energetycznych; te centra energetyczne są znane jako „czakry” lub trzy kanały. Ten system jest w rzeczywistości centralnym punktem naszego dobrego samopoczucia, szczęścia i samorealizacji. Kolejną cenniejszą tajemnicą jest wiedza, która jest ukryta

Leave a comment.

Your email address will not be published. Required fields are marked*