admin 12 września, 2019

Obuwie medyczne to idealne rozwiązanie dla osób pracujących na stojąco (w jednej pozycji) lub spędzających długie godziny w ciągłym biegu. Powstało, jak sama nazwa wskazuje głównie z myślą o osobach zatrudnionych w służbie zdrowia np. lekarze, fizjoterapeuci, pielęgniarki, ratownicy medyczni. Po za tym doskonale sprawdza się u osób wykonujących inne zawody wymagające ciągłego poruszania się po śliskich oraz niebezpiecznych powierzchniach (kucharze, fryzjerzy, kosmetyczki i inni). Obuwie medyczne to także świetna alternatywa dla butów codziennych użytkowanych w domu. Gwarantują wysoki komfort podczas poruszania się i odciążają cały układ ruchowy. Polecane są osobom z wadami postawy, dyskopatią, osobom starszym, a nawet kobietom w ciąży.

Obuwie medyczne skutecznie odciąża stawy, kręgosłup i kolana, zabezpiecza przed urazami (antypoślizgowa podeszwa, wyprofilowana wkładka), a także gwarantuje właściwą cyrkulację powietrza wokół stóp. Dba o prawidłowe ułożenie stóp, dzięki temu z łatwością można przez długi czas utrzymać stabilną i równą pozycję. Dodatkowo wyposażone jest w liczne udogodnienia np. wsparcie pod palce lub warstwa masująca, które niwelują uczucie zmęczenia i daję gwarancję wysokiego komfortu.

Obecnie na rynku dostępne są przeróżne rodzaje obuwia medycznego. Najlepszym rozwiązaniem są buty medyczne wykonane z wysokiej jakości materiału (naturalna skóra). Spełniają one najwyższe normy sterylności, gwarantują odpowiednią wentylację stóp i są proste do utrzymania w czystości. Z łatwością można je wyczyścić i zdezynfekować, dlatego też idealnie sprawdzają się w najbardziej sterylnych warunkach np. szpital, pomieszczenia gastronomiczne, a także zapewnią odpowiednie i prozdrowotne warunki dla użytkowników (ochrona przed grzybicą, odparzeniami i odciskami).

 Czym wyróżniają się wysokiej jakości buty medyczne?

Wysokiej jakości buty medyczne spełniają najwyższe normy sterylności i produkowane są z naturalnych materiałów np. skóra licowa. Skórzany materiał jest przyjazny dla stóp, łatwo przepuszcza powietrze i zapewnia właściwy mikroklimat. Buty medyczne wyróżniają się idealnie wyprofilowaną podeszwą, zagłębienie pod piętą daje stopie większą stabilność i wspiera naturalne ułożenie stopy, wsparcie łuku poprzecznego stopy gwarantuje utrzymanie naturalnej i prostej postawy ciała, zaś  zewnętrzne i wewnętrzne podparcie łuku podłużnego stopy wspiera równowagę podczas chodzenia. Ponadto wiele modeli obuwia medycznego dodatkowo posiada piankowe warstwy masujące, które skutecznie redukują mikrowstrząsy, dzięki temu chronią stawy, kolana oraz kręgosłup.

Dodatkową zaletą wysokiej jakości obuwia medycznego jest antypoślizgowa podeszwa. Specjalny wkład umieszczony w spodzie podeszwy zabezpiecza przed śliskimi powierzchniami w placówkach medycznych, gastronomicznych, usługowych i innych. Chroni użytkowników przed poślizgnięciem się, skręceniem, czy też złamaniem, a także zapewnia wygodne poruszanie się, stabilność oraz równowagę.

Wysokiego gatunku buty medyczne to także gwarancja długotrwałego użytkowania. Precyzyjne wykonanie, wykorzystanie najwyższej jakości surowców oraz dbałość o najmniejsze detale pozwala przez długi czas użytkować buty. Wysokiego gatunku materiał nie rozciąga się i nie pęka, doskonale dopasowuje się do kształtu stopy, jest przyjazny skórze i przez bardzo długi okres spełnia swoje zadanie.

Obuwie medyczne DrLeon – wygoda, bezpieczeństwo i klasa

Doskonałym przykładem wysokiej jakości obuwia medycznego jest obuwie DrLeon. Buty medyczne DrLeon to gwarancja wysokiego komfortu, bezpieczeństwa oraz higieny. Wyróżniają się wyprofilowaną wkładką, która idealnie dopasowuje się do indywidualnego kształtu stopy, dzięki temu raz nałożone buty zapamiętują sklepienie stopy i sprawiają wrażenie chodzenia po delikatnym „puchu”.

Obuwie medyczne DrLeon produkowane jest z naturalnych surowców, dzięki temu buty przepuszczają powietrze, są proste do czyszczenia i idealnie sprawdzają się w najbardziej sterylnych warunkach. Posiadają specjalne wgłębienia i podparcia, które gwarantują prawidłowe ułożenie stopy (chronią palce, zapewniają stabilność i zapobiegają poruszaniu się stopy wewnątrz obuwia).

Buty medyczne DrLeon są niezwykle lekkie i łatwe do zakładania oraz zdejmowania. Nie przyczyniają się do obciążania nóg, powstawania odcisków i odparzeń oraz groźniejszych chorób (haluksy). Dodatkowo są trwałe i przyjazne skórze, dzięki temu mogą być użytkowane przez wiele lat. Zapobiegają przemęczaniu stóp i dbają o dobre funkcjonowanie całego ciała. Ponadto buty medyczne DrLeon dostępne są w modnych wzorach, fasonach i kolorach. Mają ponadczasowy krój, dzięki temu prezentują się schludnie i są idealnym uzupełnieniem całej stylizacji. Pozwalają każdej osobie wyrazić swój indywidualny charakter oraz dopasować rodzaj butów do wykonywanego zawodu. 

Leave a comment.

Your email address will not be published. Required fields are marked*