admin 29 kwietnia, 2021

Moda męska notuje współcześnie dynamiczny rozwój. Coraz więcej mężczyzn pieczołowicie tworzy swoje codzienne zestawy w oparciu o najnowsze trendy. Dzieje się tak dzięki upowszechnianiu się rozmaitych krojów, tkanin oraz dodatków.

Moda męska notuje współcześnie dynamiczny rozwój. Coraz więcej mężczyzn pieczołowicie tworzy swoje codzienne zestawy w oparciu o najnowsze trendy. Dzieje się tak dzięki upowszechnianiu się rozmaitych krojów, tkanin oraz dodatków. Duże znaczenie ma wykreowanie stylu smart casual, który promuje elegancję w codziennych sytuacjach. Panowie śmielej sięgają po nietypowe dotychczas elementy ubioru oraz łączą faktury i kolory. Duży wpływ na modowe wybory panów upowszechnianie się felietonów o modzie męskiej, które są kopalnią pomysłów. Kluczową rolę w urozmaiceniu codziennego ubioru stanowią dodatki. To dzięki nim zestaw smart casualowy lub biznesowy jest efektowny i elegancki. Najważniejsze z nich to poszetka oraz szelki i pasek. Przyjrzyjmy się jakie dodatki będą królować tej wiosny.
Dodatkiem, który fenomenalnie podkreśla formalne stylizacje jest krawat. Na początku swojej kariery był chustą noszoną pod szyją przez chorwackich żołnierzy. Szybko opanował modę męską. Jego współczesna wersja występuje w kilku odsłonach. Kluczową rolę pełni materiał i jego wzór. Wyróżniamy kilka szerokości krawatów, które są mierzone w najszerszym punkcie. Z uwagi na materiał występują krawaty jedwabne oraz te z mikrofibry. Charakteru nadają im węzły, wśród których wymienić należy 3 najczęstsze. Mowa o węźle typu Windsor, four in hand oraz węźle św. Alberta. Tym powszechnie obserwowanym u polityków oraz celebrytów jest węzeł typu Windsor. Kolejnym przykładem jest typ „prosty”, który tworzy osobliwą łezkę poniżej węzła. Wielu Panów ceni bardziej eleganckie rozwiązanie, czyli muszkę. Jest ona obowiązkowym elementem stylu white tie oraz black tie. Aktualnie jest noszona nie tylko z frakiem czy smokingiem, ale także z garniturem oraz w zestawach koordynowanych. Muszka opanowała ubiór studniówkowy, a także zestawy smart casualowe z kamizelką i chinosami. Można śmiało stwierdzić, że muszka cieszy się obecnie ogromną popularnością. Dzieli się na modele przeznaczone do ręcznego wiązania. Obecnie łamie stereotypy swojego wizytowego przeznaczenia. Świetnie wygląda w zestawach inspirowanych stylem angielskim z tweedową, kraciastą kamizelką oraz wełnianą marynarką.
Poniżej krawata lub muchy znajduje się poszetka. Warto odpowiedzieć sobie czym właściwie jest poszetka? To mała, kwadratowa chusteczka noszona w brustaszy. Jej główną rolą jest funkcja ozdobna. Często błędnie wkładany jest do niej kwiat, który prawidłowo powinien się znajdować się w butonierce. Z kolei poszetka to nic innego jak kwadratowa, materiałowa chusteczka. Poszetka w wyrazisty wzór oraz jasne kolory nadaje się do noszenia w dzień. Podczas najbardziej eleganckich okazji dopuszcza się wyłącznie białą poszetkę. W ubiorze codziennym lub biznesowym istnieje zasada, że poszetka powinna być spójna z krawatem, ale należy unikać identycznego wzoru. To ważne, aby nie przeciążać swojego ubioru zbyt krzykliwymi dodatkami.
Kolejnymi detalami ubioru męskiego, które znajdują się w połowie sylwetki są pasek oraz szelki. Elementy o analogicznym przeznaczeniu, ale zdecydowanie różnej popularności. W większości męskich szaf króluje pasek. Ma on za zadanie podtrzymać spodnie w odpowiednim miejscu. Często ma charakter biżuterii, która dyskretnie wyeksponowana może nadać stylizacji szyku oraz luksusowego sznytu. Mniej popularne są szelki. Można śmiało stwierdzić, że ich kariera od nowa nabiera tempa. Mają zastosowanie do spodni, które nie mają szlufek. Wyróżnia się szelki tworzące na plecach literę Y, a także te tworzące literę X. Najczęściej noszone są z muszką. To świetny trend, który może odmienić wizerunek eleganckiego mężczyzny. Warto korzystać z nich zwłaszcza latem w połączeniu z lnianą koszulą oraz kraciastymi chinosami.
Najciekawszym w ostatnich latach trendem są ozdobne skarpetki. Panowie wykonujący różne zawody decydują się na ubarwienie swojego ubioru w kolorowe akcenty. Wybór jest ogromny, zaczynając od fikuśnych printów lub kontrastowych wzorów geometrycznych. Coraz modniejsze krótsze nogawki świetnie łączą się z kolorowymi skarpetkami. W tym wydaniu mogą być niebanalnym detalem w ubiorze smart casualowym. Dzięki nim każda stylizacja staje się wyjątkowa i pozwala wyrażać siebie.
Lavard jest uznanym ambasadorem eleganckiej konfekcji męskiej. To firma ciesząca się uznaniem klientów oraz ich satysfakcją. Marka Lavard stawia na modnych mężczyzn, dlatego poza flagowymi okryciami wierzchnimi oraz garniturami w swojej ofercie proponuje także liczne akcesoria, które wyróżniają się klasycznym sznytem. Stylowe dodatki mogą uzupełniać stylizacje, którym nadadzą zupełnie innego charakteru. Są również ciekawą propozycją na prezent. Garderoba szykownego mężczyzny z pewnością nie może się obyć bez tradycyjnego, skórzanego paska, wyrazistej i kolorowej poszetki czy komiksowych skarpet.

Moda Lavard –  Sprawdź

Leave a comment.

Your email address will not be published. Required fields are marked*