admin 30 kwietnia, 2019

Otyłość to choroba cywilizacyjna, która jest obecnie jednym z największych zagrożeń dla zdrowia człowieka. W ostatnich latach bardzo mocno wpłynęła ona na kondycję Polaków, którzy stale zwiększają swoją masę. Naukowcy i specjaliści od zdrowego żywienia cały czas starają się zapanować nad problemem przy pomocy nowinek dietetycznych. Jedną z nich jest dieta pudełkowa.

Skąd się bierze otyłość i jak wpływa na organizm?

Podstawową przyczyną rozprzestrzeniania się otyłości jest przetworzona żywność, którą kupujemy w sklepach. Do tego dochodzi spożywanie jej w niewłaściwych porcjach, a także nie zdrowe przyrządzanie potraw. Mowa tutaj chociażby o nadmiernym smażeniu w głębokim tłuszczu, czy polewaniu gotowego dania ogromem sosu. W tym wszystkim pomijane są wskazane porcje warzyw i owoców. Zapomina się również o piciu wody, czy soków. Zamiast nich spora grupa społeczeństwa wybiera słodzone napoje. Niestety do tego dochodzi jeszcze uzupełnianie diety słonymi, bądź słodkimi przekąskami. Te wszystkie czynniki w połączeniu ze znikomą aktywnością fizyczną dają bardzo negatywny skutek jakim jest rozprzestrzeniająca się otyłość. W tym miejscu ważna uwaga. Otyłość postępuje bardzo szybko. Należy jak najprędzej zahamować jej rozwój, w przeciwnym razie powrót do formy może zająć wiele czasu. Niestety otyłość wiąże się również z innymi chorobami. Mowa tutaj przede wszystkim o tych dotyczących układu sercowo-naczyniowego. Do nich zalicza się między innymi nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, miażdżyca, kamica nerkowa, dna moczanowa, czy tez zaburzenia gospodarki lipidowej. Co więcej, ówczesne badania pokazują, że otyłość ma wpływ na występowanie nowotworów złośliwych.

Dieta pudełkowa – czym jest?

Jednym z proponowanych przez specjalistów żywieniowych rozwiązań walki z otyłością jest wprowadzenie diety pudełkowej. Ta opcja cateringowa polega na dostarczaniu pod drzwi klienta gotowych dań, które ten ma spożyć w trakcie dnia. Według wybranej przez niego diety będzie to od 3 do 5 posiłków. Posiadają one zbilansowane składy i mają odpowiednią ilość kalorii określonych na podstawie parametrów zamawiającego. Brane są pod uwagę takie dane jak: aktualna waga, wzrost, a także rodzaj aktywności fizycznej. Osoba przechodząca na tą dietę dostaje wszystkie wytyczne, których powinna pilnować, by uzyskać zamierzone efekty. Do nich należą chociażby prawidłowe odstępy między posiłkami, czy też lista dopuszczanych przekąsek.

Jak dieta pudełkowa wpływa na otyłość?

Dieta pudełkowa, jeśli jest przygotowana przez profesjonalną firmę taką jak np. https://www.eatzone.pl/. Bardzo ważne jest, by klient uzyskał możliwość konsultacji swojej decyzji z dietetykiem. Tylko wtedy istnieje największa szansa na powodzenie diety pudełkowej. Jej efektem będzie przede wszystkim ograniczenie spożywanych kalorii, zmniejszenie porcji posiłków, a także wprowadzenie zdrowych, pełnowartościowych składników. W efekcie nastąpi stopniowe i automatycznie bezpieczne zmniejszanie wagi. Jeśli dodatkowo w odpowiednim momencie zostanie włączona aktywność fizyczna to nastąpi ogólna poprawa samopoczucia jak i zdrowia.

Leave a comment.

Your email address will not be published. Required fields are marked*