admin 19 października, 2017

Wśród kosmetyków wielu kobiet nierzadko ukazuje się produkt, jakim jest suchy szampon. Krąży wokół niego jednak cała masa wątpliwości oraz tajemnic takich jak na przykład to, czy niszczy on włosy oraz czy naprawdę dużo kosztuje. Postaramy się wyjaśnić je w tym artykule, odpowiadając jednocześnie na pytanie – czy warto stosować suchy szampon?

Suchy szampon a niszczenie włosów

Chociaż chyba najlepiej znanym przesądem o stosowaniu suchego szamponu jest to, że niszczy on włosy, to jednak należy podkreślić, że produkt ten stosowany okazjonalnie i w ilościach rozsądnych absolutnie nie doprowadza do zniszczenia włosów. Istotnie jednak częste stosowanie produktów tego typu wysusza i podrażnia skórę głowy wraz z cebulkami głosów. To z kolei może doprowadzić do obawy przed zniszczeniem włosów, ich osłabieniem i wypadaniem. Dzieje się tak za sprawą faktu, że oparte są one przede wszystkim na alkoholu i różnego rodzaju skrobi, które raczej nie są zbyt łaskawe dla skóry głowy. Z tego też powodu powinno się stosować suche szampony przede wszystkim w wypadkach awaryjnych.

Suchy szampon, a jego cena

Jeśli chodzi o kolejny niezwykle istotny fakt, dotyczący suchego szamponu, to jest nim oczywiście cena, która waha się w zakresie od około 10 do nawet 90 zł. Cena ostateczna zależy jednak od wielu czynników takich jak:

  • marka szamponu,
  • reklama w mediach,
  • składniki wykorzystane w produkcji,
  • czy jest to nowość, czy też starszy produkty.

W temacie jakim jest dostępność produktów typu szampon suchy nie ulega żadnej wątpliwości, że można je zakupić w każdej pierwszej lepszej drogerii, sprzedaży bezpośredniej, perfumerii, czy nawet w salonach fryzjerskich. Chociaż Ci ostatni zalecają, aby po prostu myć włosy, a nie stosować suche szampony.

Działanie i wybór suchego szamponu

Wybór odpowiedniego szamponu suchego zależy przede wszystkim od preferencji indywidualnych. Można go jednak dopasować w pewien sposób. Jeśli Twoje włosy są cienkie i klapnięte to dobry będzie szampon z efektem „push up”. W przypadku bardzo przetłuszczających się włosów lepszy będzie szampon dla włosów skłonnych do łojotoku. W przypadku zaś włosów wymagających odpowiedni będzie produkt z dodatkiem ekstraktu z pokrzywy bądź z owsa.

Jeśli chodzi o działanie tego typu szamponu, to w dużym skrócie skrobia zawarta w tym produkcie absorbuje nadmiar sebum, dzięki czemu włosy robią wrażenie świeżych i puszystych. Nie oczyszcza on jednak włosów, ponieważ ich nie myje – przedłuża jedynie ich świeżość i to nie na długo. Jakkolwiek jednak na pytanie czy warto stosować suchy szampon każda kobieta powinna sama sobie odpowiedzieć, bowiem w dużej mierze zależy to od naszego przekonania. Nie mniej jednak warto zainteresować się tym tematem.

Leave a comment.

Your email address will not be published. Required fields are marked*